November 17 2018 12:27:52

· Łącznie użytkowników: 6
· Najnowszy użytkownik: Anastazja

Ślubowanie przyszłych czytelników

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a zatem pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dzieci.
Ślubowanie przyszłych czytelników z klasy 1a, 1b i 1c, odbyło się 19.10.2018 r i było dla nich ogromnym przeżyciem.

Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów z klasy 3d, 3h i 8a.

Uczniowie dowiedzieli się jak należy dbać o książki oraz rozwiązywali bajkowe zagadki. Nasi nowi czytelnicy otrzymali dyplomiki i zakładki do książki wraz z pierwszą wypożyczoną książką.
Po wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem przyjaznym i radosnym, gdyż uczniowie są zawsze mile widziani.

Ekspozycja wierszy

W bibliotece powstała ekspozycja 70 z ponad trzystu wierszy typu haiku uczennicy klasy 3B.

Drodzy Czytelnicy!

Dzięki realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do naszej biblioteki szkolnej trafiły nowości wydawnicze, w większości wybrane przez Was podczas Szkolnych Wyborów Książek. Nasz księgozbiór został wzbogacony o 787 woluminów. Zapraszamy wszystkich miłośników ciekawych książek do naszej biblioteki.

Wśród różnorodnych akcji czytelniczych największą popularnością cieszył się Grudniowy Maraton Głośnego Czytania wynoszący 320 minut i poświęcony szczególnie literaturze podróżniczej, reportażom z rejsu dookoła świata 14-latki, z Rio Anacondy, Tajlandii, Amazonki itd., lubianej fantasy, jak również poezji.

Przeprowadziliśmy akcję czytelniczą w trzech klasach I – „Gimnazjaliści czytają pierwszoklasistom- czytanie na dywanie”. Nasi najmłodsi uczniowie byli zasłuchani, zapatrzeni w czytające im starsze koleżanki i kolegów.

UWOLNIJ SWOJE KSIĄŻKI
„UWOLNIJ SWOJE KSIĄŻKI -
DZIEL SIĘ Z INNYMI RADOŚCIĄ CZYTANIA ‘’
AKCJA „BOOKCROSSING’’ W NASZEJ SZKOLE

Jedną z propozycji działań w zakresie popularyzacji czytelnictwa jest propagowanie w naszej szkole idei Bookcrossingu.

Od kwietnia uruchamiamy w naszej szkole oficjalną akcję bookcrossingową.

Bookcrossing to nowoczesna i oryginalna forma upowszechnienia czytelnictwa. Działa na całym świecie i staje się coraz popularniejszy w Polsce. Główną ideą ruchu bookcrossing jest celowe przekazywanie książek lub pozostawienie ich w takich miejscach, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Jest to uwalnianie książki.
Bookcrossing:

„UWOLNIJ SWOJE KSIĄŻKI -
pozwala dzielić się książkami, a nawet śledzić ich wędrówkę,
daje szanse na przeczytanie wymarzonej książki osobom, których nie stać na jej zakup,
inspiruje rozmowy i dyskusje, a samotnym i nieśmiałych ułatwia nawiązanie kontaktów
Wielu z nas posiada w domu książkę, która od dłuższego czasu stoi na półce zakurzona i zapomniana. Zamiast trzymać książkę w kącie własnego pokoju lepiej podzielić się nią z innymi, którzy chętnie ją przeczytają.
Jak będziemy organizować BOOKCROSSING w naszej szkole ?:
1. Reklamowanie idei BOOKCROSSINGU poprzez ogłaszanie, plakaty, hasła informacyjne, ulotki oraz informacje na stronie internetowej.
2. Otwarcie półki bookcrossingowej w bibliotece.
3. Tydzień czytania uwalnianych książek.
„DZIELENIE SIĘ KSIĄŻKĄ JEST LEPSZE OD JEJ POSIADANIA”
REGULAMIN BOOKCROSSINGU W GIMNAZJUM NR 1 W SKAWINIE
1. Półka bookcrossingowa znajduje się w bibliotece
2. Na półce zostaną wyłożone książki, które uczniowie za zgodą rodziców przyniosą do szkoły w celu przekazania innym.
3. Książki należą do biblioteki szkolnej, gdzie zostaną oznaczone kartą bookcrossingu organizowanego w naszej szkole.
4. Oznakowane książki będą uwalnianie przez cały rok szkolny. Każda osoba (uczeń,nauczyciel,pracownik szkoły,rodzić) zainteresowana przeczytaniem książki może ją zabrać do domu, przeczytać,a następnie przynieść do szkoły i zostawić innym na półce do ponownego przeczytania.
5. Dbamy o wszystkie „uwalniane” książki!
Wszystkie informacje dotyczące akcji bookcrossingu znajdziecie na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce biblioteka

Zostań poetą w naszej szkole!

Zapraszamy do pisania,
Naszego wspólnego opowiadania.
Wszystkich uczniów zachęcamy
I z pewnością radę damy.
Odpuść sobie dzisiaj ,,Neta''
Możesz być jak ten poeta.
Jak Sienkiewicz czy Słowacki,
Co napisał książek wiele,
Więc zapraszam Przyjaciele. :)

Nowy początek...
Po wielu latach, odświeżamy stronę szkolnej biblioteki - dodajemy nowe funkcje, poprawiamy działanie i unowocześniamy - mamy nadzieję, że zmiany przypadną Wam do gustu ;)

Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?
Przydatne w nauce
Fiszki Angielskie (Android)
Fiszki Angielskie (iOS)
Historia w pigułce (Android)